SERIAL KOMEDIOWO-OBYCZAJOWY

Jeśli interesuje cię człowiek, jego codzienność, emocje, sposób w jaki reaguje na to, co przynosi mu życie, a do tego wiesz, jak to pokazać z humorem, zaproponuj serial komediowo-obyczajowy.

Bieżąca sesja kończy się 31 marca 2021 rokuJeśli zdążysz się zgłosić w bieżącej sesji, już wkrótce dowiesz się, czy masz szansę realizować swój projekt z TVN Discovery Polska.

Pamiętaj, że aby się zgłosić musisz wcześniej zarejestrować się w serwisie.

Odcinek serialu powinien być zaplanowany na 42-45 minut, ale jeśli masz pomysł na 25-minutowy lub nawet 7-minutowy serial, również możesz zgłosić swój pomysł.

Wraz z zakończeniem trwającej sesji, nabór na serial komediowo-obyczajowy zostaje wstrzymany. Aby Wasz projekt został uwzględniony podczas weryfikacji zgłoszeń, należy przesłać go przed zakończeniem obecnego naboru. Na Wasze pomysły czekamy do 31 marca.

.

Co trzeba
przygotować?

W ramach pierwszego etapu zgłoszony projekt powinien zawierać:
  • logline
  • streszczenie (1-3 strony zwięzłego zarysu pierwszego sezonu serialu) oraz opis najważniejszych bohaterów (maks. 1 strona) w jednym pliku, interlinia: 1,0
  • pierwsze trzy strony scenariusza (bez strony tytułowej)
wszystkie dokumenty zapisane w formacie PDF. 

Prosimy, by każdy przesłany plik został zatytułowany według wzoru: tytuł_ autor_charakter dokumentu („Ala ma kota_Jan Nowak_scenariusz”). Nie zapomnij również umieścić powyższych informacji w samym dokumencie (na stronie tytułowej, w nagłówku lub stopce). Prosimy także o prawidłowe formatowanie scenariusza, zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami.

Drugi etap to rozwinięcie koncepcji. Autorzy najlepszych pomysłów zostaną poproszeni o przesłanie pełnego scenariusza jednego odcinka serialu w terminie 60 dni od zakończenia weryfikacji zgłoszeń, za pomocą formularza dostępnego na stronie.