KINO 2021. NOWE HISTORIE

TVN Fabuła po raz drugi zaprasza na Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny - KINO 2021. NOWE HISTORIE.

W ramach konkursu jury złożone z młodych, niezależnych reżyserów filmowych – Olgi Bołądź, Kuby Czekaja, Anny Jadowskiej, Nataszy Parzymies wybierze najciekawsze projekty. Wyróżnione produkcje pojawią się na antenie TVN Fabuła w specjalnym paśmie festiwalowym KINO 2021. NOWE HISTORIE w dniach 1 – 9 maja oraz na player.pl.

Kiedy rok temu ogłaszaliśmy Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny nikt z nas nie przypuszczał, że będzie to wydarzenie cykliczne. Świat się wówczas zatrzymał, ale wydawało się, że tylko na chwilę. Teraz wiemy już, że pandemia spowodowała drastyczne zmiany w naszym życiu.  Marzymy o wolności, o byciu razem, o świecie do którego przywykliśmy. Każdy z nas zadaje sobie pytania o sens tego co się dzieje. Czy natura uczy nas pokory? Czy są jakieś pozytywne strony pandemii? Czy będzie jeszcze normalnie? Te pytania chcemy również skierować do twórców, artystów, filmowców – licząc na ich wyjątkową wrażliwość pokazać obecny świat ich oczami.

W pierwszej edycji Festiwalu udział wzięło aż 140 nadesłanych projektów, a wyróżnione prace obejrzało łącznie blisko 3 miliony widzów.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem i pytaniami o możliwość przedłużenia terminu zgłaszania filmów wychodzimy naprzeciw potrzebom fanów kina i naszych widzów - przedłużamy nabór do poniedziałku 12 kwietnia, równocześnie rozszerzając dopuszczalny metraż - teraz możecie przesyłać filmy trwające od 20 sekund do 50 minut.

 • Nabór filmów do programu Festiwalu trwa od 26 marca do 12 kwietnia
 • Nadesłane prace oceni wyjątkowe jury w składzie: Olga Bołądź, Kuba Czekaj, Anna Jadowska, Natasza Parzymies.
 • Wyróżnione produkcje pojawią się na antenie TVN Fabuła w specjalnym paśmie festiwalowym KINO 2021. NOWE HISTORIE w dniach 1 – 9 maja oraz na player.pl.
 • W Konkursie przyznawane są 2 nagrody: Nagroda Jury oraz Nagroda Publiczności. Dla Laureatów przewidziane są nagrody o wartości nie mniejszej niż 10 000 złotych za zwycięski film. Laureat Nagrody Publiczności zostanie wyłoniony w głosowaniu na stronie TVN Fabuła.
 • W ramach naboru można przesyłać filmy zrealizowane wyłącznie w okresie od 15 marca 2020 rokuMożna także przesyłać filmy publikowane wcześniej w internecie, o ile opublikowane zostały w ramach licencji niewyłącznej. Niedopuszczalne jest zgłoszenie filmu, który był zgłoszony w poprzedniej edycji Festiwalu, tj. KINO 2020. PIERWSZY FESTIWAL FILMÓW W CZASIE KWARANTANNY.

 • Metraż utworu: od 20 sekund do 50 minut.
 • Jeden Uczestnik może dokonać maksymalnie trzech zgłoszeń konkursowych.
 • W konkursie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
 • Pamiętaj, że musisz posiadać pisemne zgody wizerunkowe osób (aktorów lub bohaterów), które pojawiają się w Twoim filmie. Jeśli korzystasz z muzyki, musisz mieć do niej prawa. Zachęcamy do korzystania z muzyki własnego autorstwa.
 • Swój film prześlij poprzez platformę TVN Discovery Talents w formacie MP4. Aby się zgłosić, musisz wcześniej zarejestrować się w serwisie.
 • Maksymalny rozmiar pliku wideo to 250MB. Pamiętaj, że przesyłasz film w wersji poglądowej, która umożliwi jury wybór utworów do programu Festiwalu. Po zakwalifikowaniu do programu Festiwalu zostaniesz poproszony o przesłanie filmu w wyższej jakości emisyjnej.

Co trzeba
przygotować?

W ramach Naboru Uczestnicy przesyłają gotowe filmy w formacie MP4 o rozmiarze maks. 250MB (wersja poglądowa). Prosimy, by każdy przesłany plik był nazywany kolejno: tytułem utworu i nazwiskiem twórcy.

Po zakończeniu Naboru rozpoczyna się Weryfikacja zgłoszeń. Jury wyłoni najciekawsze, najoryginalniejsze, najbardziej wyjątkowe pod względem formy i treści filmy, które zostaną wyemitowane na antenie TVN Fabuła oraz player.pl. Po upływie maksymalnie 8 dni od zamknięcia naboru autorzy wybranych filmów zostaną o tym poinformowani oraz poproszeni o przesłanie emisyjnej wersji swojego filmu w terminie do: 22 kwietnia 2021 r. do godz. 22:00.


Warunkiem emisji filmu na antenie TVN Fabuła oraz w player.pl jest podpisanie nieodpłatnej umowy licencyjnej z Organizatorem i udzielenie zgód dotyczących danych osobowych na rzecz Organizatora, przesłanie wersji emisyjnej filmu oraz zakwalifikowanie filmu do emisji podczas checkingu do dnia 26 kwietnia 2021 roku.


W poniższej zakładce SZABLONY I WZORY DOKUMENTÓW znajdziesz plik z Regulaminem Festiwalu, który musisz zaakceptować, by przesłać swoje zgłoszenie oraz wymaganiami, które Twój film musi spełnić, by przejść checking i trafić na antenę TVN Fabuła. Zapoznaj się z nimi. Bez spełnienia tych wymagań, emisja na antenie stacji będzie niemożliwa. Do najważniejszych wymagań należą: rozdzielczość filmu minimum FULL HD 1920x1080, proporcje obrazu 16:9, kontener MXF(OP1a) lub MOV oraz dźwięk stereo w formacie PCM 48 kHz.