KINO 2022. MŁODA UKRAINA

Zapraszamy do udziału w KINO 2022. Młoda Ukraina – nowej odsłonie Festiwalu Filmowego TVN Fabuła.

Film od zawsze był formą wypowiadania trudnych emocji, pokazywania poruszających i często bolesnych historii. Obecna sytuacja w Ukrainie dotyka nas wszystkich, również twórców. TVN Fabuła wychodzi im naprzeciw i po raz kolejny daje przestrzeń – swoją antenę – by mogli pokazać, jak widzą wydarzenia zza wschodniej granicy.

Podczas trwania Festiwalu KINO 2022 na antenie TVN Fabuła i w player.pl, w dniach 12 – 18 grudnia 2022 r., zostaną zaprezentowane najciekawsze, najoryginalniejsze, najbardziej wyjątkowe pod względem formy i treści filmy konkursowe.

KINO 2022. Młoda Ukraina to niezwykła inicjatywa kanału TVN Fabuła, która daje twórcom możliwość wyrażenia swoich emocji, odczuć, doświadczeń dotyczących wojny w Ukrainie i wielowymiarowości konsekwencji samego konfliktu. Pokażemy filmy powstałe z potrzeby serca, pod wpływem impulsu, pokazujące obecną sytuację. Wierzymy, że świadectwo aktualnych wydarzeń będzie pełnym obrazem otaczającej nas rzeczywistości i ogromną dawką nadziei, tak bardzo potrzebnej nam wszystkim.

Konkurs skierowany jest do polskich i ukraińskich twórców, zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, tj. filmowców, studentów szkół filmowych, pasjonatów i entuzjastów kina, youtuberów, influencerów, twórców kina off’owego. Nagrodą główną jest 10 000 złotych. Zgłoszenia można nadsyłać do 7 listopada.

Jury złożone z najwybitniejszych postaci polskiego filmu oceni prace w 5 kategoriach: komedia, dramat, dokument, horror oraz science-fiction. Najlepsze z nich zostaną pokazane na antenie TVN Fabuła w listopadzie w specjalnym paśmie festiwalowym KINO 2022. Młoda Ukraina i w player.pl.

  • Nabór filmów do programu Festiwalu trwa od 7 października do 7 listopada.
  • Wyróżnione produkcje pojawią się na antenie TVN Fabuła i player.pl w specjalnym paśmie festiwalowym KINO 2022. Młoda Ukraina w dniach 12-18 grudnia.
  • W Konkursie przyznawane są 2 nagrody: Nagroda Jury oraz Nagroda Publiczności. Dla Laureatów przewidziane są nagrody o wartości nie mniejszej niż 10 000 złotych za zwycięski film. Laureat Nagrody Publiczności zostanie wyłoniony w głosowaniu na stronie TVN Fabuła.
  • W ramach naboru można przesyłać filmy zrealizowane wyłącznie w okresie od 1 stycznia 2021 rokuMożna także przesyłać filmy publikowane wcześniej w internecie, o ile opublikowane zostały w ramach licencji niewyłącznej. Niedopuszczalne jest zgłoszenie filmu, który był zgłoszony w poprzedniej edycji Festiwalu, tj. KINO 2021. NOWE HISTORIE.

  • Metraż utworu: od 20 sekund do 50 minut.
  • Jeden Uczestnik może dokonać maksymalnie trzech zgłoszeń konkursowych.
  • W konkursie mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
  • Pamiętaj, że musisz posiadać pisemne zgody wizerunkowe osób (aktorów lub bohaterów), które pojawiają się w Twoim filmie. Jeśli korzystasz z muzyki, musisz mieć do niej prawa. Zachęcamy do korzystania z muzyki własnego autorstwa.
  • Swój film prześlij poprzez platformę TVN Discovery Talents w formacie MP4. Aby się zgłosić, musisz wcześniej zarejestrować się w serwisie.
  • Maksymalny rozmiar pliku wideo to 250MB. Pamiętaj, że przesyłasz film w wersji poglądowej, która umożliwi jury wybór utworów do programu Festiwalu. Po zakwalifikowaniu do programu Festiwalu zostaniesz poproszony o przesłanie filmu w wyższej jakości emisyjnej.

Co trzeba
przygotować?

W ramach Naboru Uczestnicy przesyłają gotowe filmy w formacie MP4 o rozmiarze maks. 250MB (wersja poglądowa). Prosimy, by każdy przesłany plik był nazywany kolejno: tytułem utworu i nazwiskiem twórcy.

Po zakończeniu Naboru rozpoczyna się Weryfikacja zgłoszeń. Jury wyłoni najciekawsze, najoryginalniejsze, najbardziej wyjątkowe pod względem formy i treści filmy, które zostaną wyemitowane na antenie TVN Fabuła oraz player.pl. Autorzy wybranych filmów zostaną o tym poinformowani oraz poproszeni o przesłanie emisyjnej wersji swojego filmu w terminie do: 23 listopada 2022 r. do godz. 22:00 dla filmów niepolskojęzycznych oraz do 30 listopada 2022 r. do godz. 22:00 dla filmów polskojęzycznych.


Warunkiem emisji filmu na antenie TVN Fabuła oraz w player.pl jest podpisanie nieodpłatnej umowy licencyjnej z Organizatorem i udzielenie zgód dotyczących danych osobowych na rzecz Organizatora, przesłanie wersji emisyjnej filmu oraz zakwalifikowanie filmu do emisji podczas checkingu do dnia 3 grudnia 2022 r. W przypadku filmu w innej wersji językowej niż polskiej, Organizator opracuje tłumaczenie filmu na język polski (np. w postaci napisów).


W poniższej zakładce SZABLONY I WZORY DOKUMENTÓW znajdziesz plik z Regulaminem Festiwalu, który musisz zaakceptować, by przesłać swoje zgłoszenie oraz wymaganiami, które Twój film musi spełnić, by przejść checking i trafić na antenę TVN Fabuła. Zapoznaj się z nimi. Bez spełnienia tych wymagań, emisja na antenie stacji będzie niemożliwa. Do najważniejszych wymagań należą: rozdzielczość filmu minimum FULL HD 1920x1080, proporcje obrazu 16:9, kontener MXF(OP1a) lub MOV oraz dźwięk stereo w formacie PCM 48 kHz.