SERIAL MEDYCZNY

"Chirurdzy", "Dr House", "Ostry dyżur", czy nasze rodzime produkcje, jak "Lekarze" i "Diagnoza" to Twoje ulubione seriale? Zaproponuj własny pomysł na serial medyczny.

Nie musisz się spieszyć, ten nabór trwa cały rok. Kolejne sesje zamykają się co kwartał. Bieżąca sesja kończy się 31 grudnia 2020 roku. Jeśli zdążysz się zgłosić w bieżącej sesji, już wkrótce dowiesz się, czy masz szansę realizować swój projekt z TVN Discovery Polska.

Pamiętaj, że aby się zgłosić musisz wcześniej zarejestrować się w serwisie.

Odcinek serialu powinien być zaplanowany na 42-45 minut, ale jeśli masz pomysł na 25-minutowy lub nawet 7-minutowy serial, również możesz zgłosić swój pomysł.

.

Co trzeba
przygotować?

W ramach pierwszego etapu zgłoszony projekt powinien zawierać:
  • logline
  • streszczenie (1-3 strony zwięzłego zarysu pierwszego sezonu serialu) oraz opis najważniejszych bohaterów (maks. 1 strona) w jednym pliku, interlinia: 1,0
  • pierwsze trzy strony scenariusza (bez strony tytułowej)
wszystkie dokumenty zapisane w formacie PDF. 

Prosimy, by każdy przesłany plik został zatytułowany według wzoru: tytuł_ autor_charakter dokumentu („Ala ma kota_Jan Nowak_scenariusz”). Nie zapomnij również umieścić powyższych informacji w samym dokumencie (na stronie tytułowej, w nagłówku lub stopce). Prosimy także o prawidłowe formatowanie scenariusza, zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami.

Drugi etap to rozwinięcie koncepcji. Autorzy najlepszych pomysłów zostaną poproszeni o przesłanie pełnego scenariusza jednego odcinka serialu w terminie 60 dni od zakończenia weryfikacji zgłoszeń, za pomocą formularza dostępnego na stronie.

NABORY CIĄGŁE

SERIAL KOMEDIOWO-KRYMINALNY

nabór do 31.12.2020

Jeśli wiesz jak rozbawić widza, masz cięty język, dystans do świata i pomysł na intrygę ze złodziejem, porywaczem czy mordercą w tle – czekamy na serial komediowo-kryminalny.

SERIAL KOMEDIOWO-OBYCZAJOWY

nabór do 31.12.2020

Jeśli interesuje cię człowiek, jego codzienność, emocje, sposób w jaki reaguje na to, co przynosi mu życie, a do tego wiesz, jak to pokazać z humorem, zaproponuj serial komediowo-obyczajowy.

SERIAL KOSTIUMOWY

nabór do 31.12.2020

Historia jest nauczycielką życia, powtarza się lub rymuje. A może to uzgodniony zestaw kłamstw, jedna wielka anegdota? Czekamy na uniwersalną intrygę w kostiumie historycznym.