KINO 2021. NOWE HISTORIE Już od 1 maja w TVN Fabuła i Player.pl

TVN Fabuła po raz drugi zaprasza na Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny - KINO 2021. NOWE HISTORIE. W ramach konkursu jury złożone z młodych, niezależnych reżyserów filmowych – Olgi Bołądź, Kuby Czekaja, Anny Jadowskiej, Nataszy Parzymies wybierze najciekawsze projekty. Wyróżnione produkcje pojawią się na antenie TVN Fabuła w specjalnym paśmie festiwalowym KINO 2021. NOWE HISTORIE w dniach 1 – 9 maja oraz na player.pl.

Kiedy rok temu ogłaszaliśmy Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny nikt z nas nie przypuszczał, że będzie to wydarzenie cykliczne. Świat się wówczas zatrzymał, ale wydawało się, że tylko na chwilę. Teraz wiemy już, że pandemia spowodowała drastyczne zmiany w naszym życiu.  Marzymy o wolności, o byciu razem, o świecie do którego przywykliśmy. Każdy z nas zadaje sobie pytania o sens tego co się dzieje. Czy natura uczy nas pokory? Czy są jakieś pozytywne strony pandemii? Czy będzie jeszcze normalnie? Te pytania chcemy również skierować do twórców, artystów, filmowców – licząc na ich wyjątkową wrażliwość pokazać obecny świat ich oczami – tłumaczy Kasia Mazurkiewicz, szefowa TVN Fabuła i pomysłodawczyni Festiwalu.

KINO 2021. NOWE HISTORIE to już druga edycja Festiwalu, który powstał w odpowiedzi na ciężką dla twórców sytuację izolacji. W poprzednim konkursie udział wzięło aż 140 nadesłanych projektów, a wyróżnione prace obejrzało łącznie blisko 3 miliony widzów. Nabór zgłoszeń w ramach festiwalu KINO 2021 został uruchomiony przez platformę TVN Discovery Talents i trwał do 12 kwietnia.

W ramach Festiwalu zostanie przyznana także Nagroda Specjalna "She's Mercedes" o wartości 5000 złotych za kobiece spojrzenie na film. Fundatorem Nagrody Specjalnej „She’s Mercedes” jest firma Mercedes-Benz.

Jury Festiwalu KINO 2021. NOWE HISTORIE

Olga Bołądź - aktorka filmowa i teatralna, absolwentka krakowskiej PWST i Stella Adler Academy w Los Angeles, reżyserka. Zadebiutowała w filmie Jerzego Stuhra pt. „Korowód”. Wystąpiła w kilkudziesięciu serialach polskich i zagranicznych. Zagrała m.in w filmach: "Dzieci Ireny Sendlerowej" Johna Kenta Harrisona. W „Skrzydlatych świniach” Anny Kazejak. Uznanie przyniosły jej role w filmach „Człowiek z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa, „Las, 4 rano” Jana Jakuba Kolskiego. Niedługo do kin wejdzie film z jej udziałem „Najmro. Kocha, kradnie szanuje”.  Wybiera role odważne i nieoczywiste. W zeszłym roku zrealizowała swój reżyserski debiut krótkometrażowy film „Alicja i żabka” opowiadający o niepodejmowanym przez polskie kino temacie aborcji.  To głośny i doceniony m.in. na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych - najlepszy film w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Jest współtwórczynią fundacji Gerlsy promującą działania kobiece.