KINO 2023 - DEBIUT MUNKA 4-17 września w TVN Fabuła

TVN Fabuła zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Filmowego KINO 2023. W tym roku Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji w specjalnym paśmie festiwalowym w dniach 4-17 września zostaną wyemitowane wybrane produkcje Studia. Od 7 września kolekcja filmów będzie dostępna również na VOD.pl. Widzowie będą mogli głosować na najlepszy film a zwycięzca otrzyma specjalną nagrodę TVN Fabuła, statuetkę oraz nagrodę pieniężną.

W tym roku skupiamy się na krótkometrażowych filmach Studia Munka, które miały swoją premierę w ciągu ostatnich lat. To niezwykła okazja, by poznać polskie produkcje o różnorodnej tematyce. Trzydzieści Minut, Pierwszy Dokument, Młoda Animacja - to programy, w ramach których powstawały dzieła takich reżyserów i reżyserek jak: Piotr Trojan, Olga Bołądź, Piotr Domalewski, Marcin Filipowicz, Agnieszka Elbanowska. Wśród festiwalowych filmów będzie można zobaczyć występy znanych i cenionych aktorów m.in. Magdaleny Boczarskiej, Janusza Chabiora, Grzegorza Damięckiego, Łukasza Simlata, Katarzyny Herman, Katarzyny Figury i wielu innych. 

Jednym z głównych celów Studia Munka jest wspieranie młodych twórców w ich debiutanckich projektach filmowych, dając im możliwość zdobycia  doświadczenia i wyrażenie własnego głosu w świecie kina. To miejsce, gdzie twórcy mają szansę  rozwijać swoje talenty w produkcji  i zdobyć uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

To już 4. edycja Festiwalu Filmowego TVN Fabuła, który powstał w maju 2020 roku w odpowiedzi na wyjątkowe wyzwania tamtego czasu - pandemię COVID-19. Wtedy narodziła się idea Festiwalu Filmów w Czasie Kwarantanny - KINO 2020, pierwszego polskiego festiwalu organizowanego podczas izolacji.

TVN Warner Bros. Discovery aktywnie angażuje się w wspieranie polskiego kina oraz twórców filmowych poprzez swoje działania i inicjatywy. Dzięki emitowaniu rodzimych produkcji i promowaniu ich na swoich platformach, przyczynia się do rozwoju kultury filmowej w Polsce.

Przed nami okres pełen krótkich, ale nasyconych treścią historii!

Szczegółowe
informacje

kiedy?
04.09.2023
gdzie?
TVN Fabuła
o której?
22:15
zgłoszenia

Termin zgłoszeń do: 04.09.2023 22:15