zostańwdomu z TVN Discovery Talents wtorek, godz. 10:00, Facebook TVN Discovery Talents

Jesteś scenarzystą lub chciałbyś nim być? Te seminaria są dla Ciebie!

Od wtorku 7 kwietnia o godz. 10:00 poprzez transmisje LIVE na Facebooku odpowiemy na pytania, które nurtują scenarzystów. Oprócz konkretnych zagadnień omawianych podczas każdego z godzinnych spotkań, będziecie także mogli poruszyć nurtujący Was temat na czacie, a my postaramy się do niego odnieść. Za moderację seminariów będą odpowiedzialni związani z TVN Discovery Talents: scenarzystka Monika Trzósło i redaktor serwisu Adrian Luzar.

Link do naszego Facebooka znajdziecie w menu i w stopce naszej strony!

Program:

7 kwietnia, wtorek, godz. 10:00
Kilka porad dla scenarzystów… od Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz i Moniki Trzósło
Podczas pierwszego z naszych spotkań rozmawiać będą dwie osoby odpowiedzialne za weryfikację projektów zgłoszonych w ramach TVN Discovery Talents: szefowa Działu Kreacji Seriali TVN Discovery Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz oraz scenarzystka Monika Trzósło. Panie opowiedzą nie tylko o tym „czego szukamy” i „na co czekamy”, ale także, jak oceniają dotychczasowe nabory w ramach TVN Discovery Talents. Jakie błędy powtarzają się najczęściej? Co zrobić, by ich uniknąć? I jak sprawić, by to właśnie Twój serial nas przekonał?

14 kwietnia, wtorek, godz. 10:00
Jak wygląda produkcja serialu w TVN Discovery? Za kulisami „Kodu genetycznego”
Aktor Adam Woronowicz, producentka Adrianna Przetacka oraz scenarzystki serialu Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz i Monika Trzósło opowiedzą o tym, jak wygląda praca nad projektem serialu w TVN Discovery od pomysłu, przez scenariusz, aż po realizację. To wszystko w kontekście emitowanego obecnie na antenie TVN serialu „Kod genetyczny”, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów. Jaka była droga na antenę TVN?

21 kwietnia, wtorek, godz. 10:00
Jak stworzyć serial, który odniesie sukces? Case study Doroty Pawelec
Ostatnia dekada całkowicie odmieniła oblicze serialu telewizyjnego i zredefiniowała pojęcie jego sukcesu. Dziś na decyzję o kolejnym sezonie wpływają już nie tylko telewizyjne ratingi, ale szereg równie ważnych czynników. O wielu wymiarach sukcesu i jego przykładach z naszego rynku i z zagranicy opowie Dorota Pawelec, specjalistka w Dziale Badań TVN Discovery i pasjonatka seriali. W oparciu o badania, dane i insighty spróbuje nakreślić, na co warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać, by przyciągnąć przed (wszelkie) ekrany widzów i zbudować z nimi wyjątkową relację.

28 kwietnia, wtorek, godz. 10:00
Seriale gatunkowe i kto za nimi stoi. Spotkanie z producentami: Dorotą Kośmicką, Arturem Kowalewskim i Maciejem Wójcikiem
Wraz z producentami seriali TVN Discovery: Dorotą Kośmicką („Diagnoza”, „Motyw”), Arturem Kowalewskim („Odwróceni”) oraz Maciejem Wójcikiem („39 i pół tygodnia”) wejdziemy za kulisy tworzenia seriali gatunkowych: od kryminału, przez komedię i obyczaj, aż po serial medyczny. Jakie są największe wyzwania przy pisaniu i kreacji tego typu produkcji? Kto odpowiada za ich ostateczny kształt? I dlaczego tak uwielbiamy je oglądać?

5 maja, wtorek, godz. 10:00
Warsztat scenarzysty z Agnieszką Kruk
Na żywo w trakcie trwania spotkania uczestnicy wezmą udział w warsztacie, który pozwoli im wygenerować nowe pomysły na seriale. Jak skutecznie pobudzać własną kreatywność podpowie Agnieszka Kruk, scenarzystka, script coach, założycielka StoryLabPro.

12 maja, wtorek, godz. 10:00
Jak wygląda praca nad filmem fabularnym? Za kulisami filmu "Sala samobójców. Hejter"
Wraz z reżyserem Janem Komasą oraz producentem Jerzym Kapuścińskim zdradzimy tajniki produkcji nagrodzonego główną nagrodą na Tribeca Film Festival filmu "Sala samobójców. Hejter". Porozmawiamy też o tym dlaczego na kontynuację "Sali samobojców" czekaliśmy aż 9 lat i co inspirowało twórców przy pracy nad scenariuszem.

19 maja, wtorek, godz. 10:00
Jak opowiadać prawdziwe historie na dużym ekranie? O filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”
Aktorzy Piotr Trojan oraz Dariusz Chojnacki, reżyser Jan Holoubek i producentka Anna Waśniewska-Gill opowiedzą o pracy nad najnowszą produkcją filmową TVN Discovery: „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Film, który pojawi się na ekranach kin we wrześniu tego roku, opowiada prawdziwą historię niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia Tomasza Komendy. Jak wyglądały przygotowania twórców do opowiedzenia tej historii? I z jakimi wyzwaniami zmierzyli się przy pracy nad scenariuszem, podczas przygotowań do zdjęć i na planie filmowym?

26 maja, wtorek, godz. 10:00
W pracowni scenarzysty. Jeden na jeden z Mateuszem Pacewiczem
Zapraszamy na specjalne finałowe spotkanie cyklu #zostańwdomu z TVN Discovery Talents, w którym naszym gościem będzie scenarzysta i reżyser Mateusz Pacewicz. Laureat dwóch Orłów za scenariusz do nominowanego do Oscara filmu „Boże Ciało” i autor scenariusza nagrodzonej podczas Tribeca Film Festival produkcji „Sala samobójców. Hejter” opowie o tym, jak przekuwa pomysły w gotowy tekst. Odpowie także na najbardziej palące początkujących scenarzystów pytania i zdradzi, jak wygląda praca nad jego najnowszym filmem. Wyjątkowa rozmowa już w najbliższy wtorek 26 maja o 10:00 na Facebooku TVN Discovery Talents.

Szczegółowe
informacje

kiedy?
26.05.2020
gdzie?
Facebook TVN Discovery Talents
o której?
10:00
Liczba miejsc
Bez limitu
zgłoszenia

Termin zgłoszeń do: 26.05.2020 10:00