BLISKO NAS


Często to, co najbliżej nas, okazuje się najtrudniejsze do opowiedzenia. Stacja TVN 7 szuka twórców, którzy będą potrafili pokazać, jacy jesteśmy i jak wygląda nasza rzeczywistość. Jeśli masz pomysł na codzienny serial obyczajowy, weź udział w nowym naborze specjalnym TVN Discovery Talents i TVN 7.

W naborze BLISKO NAS poszukujemy koncepcji na codzienny serial obyczajowy, tzw. "soap" z otwartą konstrukcją. Chcemy wyprodukować serial, który będzie cieszył się popularnością przez lata, na wzór uwielbianego przez widzów "Na Wspólnej". Wymagany format odcinka jest półgodzinny (z jedną przerwą reklamową). Odcinek serialu powinien być zaplanowany na około 23-25 minut.

Ponieważ celem naboru jest wyłonienie projektu, który będzie miał szansę na realizację i debiut na antenie TVN 7 już wkrótce, zgłoszenia przyjmujemy tylko do 15 marca 2020 roku.

Po zakończeniu pierwszego etapu naboru rozpoczyna się weryfikacja zgłoszeń. Na jej przeprowadzenie mamy czas do 31 marca 2020. Wyłonieni w tym czasie finaliści zostaną zaproszeni na zamknięte warsztaty scenariopisarskie w siedzibie TVN Discovery, które pozwolą im rozwinąć przygotowywany projekt.

Co trzeba
przygotować?

W ramach pierwszego etapu zgłoszony projekt powinien zawierać:
  • logline
  • streszczenie (1-3 strony zwięzłego zarysu pierwszych 20-tu odcinków serialu) oraz opis najważniejszych bohaterów (maks. 1 strona) w jednym pliku, interlinia: 1,0
  • pierwsze trzy strony scenariusza (bez strony tytułowej)
wszystkie dokumenty zapisane w formacie PDF.

Prosimy, by każdy przesłany plik został zatytułowany według wzoru: tytuł_ autor_charakter dokumentu („Ala ma kota_Jan Nowak_scenariusz”). Nie zapomnij również umieścić powyższych informacji w samym dokumencie (na stronie tytułowej, w nagłówku lub stopce). Prosimy także o prawidłowe formatowanie scenariusza, zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami.

Drugi etap to rozwinięcie koncepcji przedstawionej w pierwszym etapie. Autorzy najlepszych pomysłów zostaną poproszeni o dalszą pracę i nadesłanie pełnego scenariusza jednego odcinka serialu poprzez formularz dostępny na stronie w ciągu 30 dni od zakończenia weryfikacji zgłoszeń.