W CZTERECH ŚCIANACH

Epidemia zamknęła Polaków w domach i mieszkaniach. Życie jednak toczy się dalej, tyle, że w mniejszej, zacieśniającej relacje przestrzeni. Jedni wylądowali w kwarantannie samotnie, inni z rodziną, a jeszcze inni w gronie przyjaciół lub zupełnie obcych ludzi. Jak sobie radzą?

Ogłaszamy nabór specjalny #wczterechścianach na scenariusz krótkometrażowego filmu fabularnego lub mini-serialu, którego akcja rozgrywa się zamkniętej przestrzeni podczas kwarantanny.

  • W ramach naboru można także przesyłać gotowe filmy
  • Metraż filmu/odcinka to od 5 do 7 minut
  • Nabór jest jednoetapowy i trwa od 1 do 10 kwietnia 2020 roku
  • Najlepsze scenariusze zostaną zrealizowane, a filmy wyemitowane na antenie TVN7 i TVN Fabuła

Pamiętaj, że aby się zgłosić, musisz wcześniej zarejestrować się w serwisie TVN Discovery Talents.

W czterech ścianach nie musi być nudno… Szukamy ciekawych, optymistycznych historii z komediowym sznytem, które pokażą, że życie podczas epidemii jest możliwe i na dodatek - pełne emocji! Może po prostu trochę bardziej skomplikowane, a może właśnie trochę prostsze?

Opowiedz swoją historię przez oko uruchomionej w telefonie lub komputerze kamerki. Pamiętaj, że bohater – sam czy z innymi –przebywa w jednym miejscu, a ze światem zewnętrznym może się komunikować wyłącznie za pomocą telefonu czy internetu.

Poszukujemy opowieści w krótkiej formie – gotowy film (lub odcinek – jeśli masz pomysł na całą serię filmów) ma mieć od 5 do 7 minut. Może to być kilka epizodów, jedna scena, rozmowa online z przyjaciółmi i rodziną lub oko obiektywu obserwujące ukradkiem nasze zachowania. Najważniejsze, żeby kamerka zawsze pozostawała włączona!

Jeśli chcesz rozwinąć swój pomysł do formy mini-serialu, do zgłoszenia możesz dołączyć także opis i/lub scenariusze kolejnych odcinków.

Oczywiście, mimo komediowej aury nie zapominajmy o tym, że nasz film nie ma na celu obrażać lub uderzać w kogokolwiek. Nie bagatelizujmy powagi sytuacji, szanujmy siebie nawzajem. Pokażmy jednak, że wszyscy jesteśmy w tym samym położeniu – #wczterechścianach na dobre i na złe.

Po zakończeniu sesji rozpoczyna się Weryfikacja zgłoszeń. Na jej przeprowadzenie mamy 7 dni. Najlepsze scenariusze zostaną nagrodzone honorarium, zrealizowane i wyemitowane na antenie stacji TVN7 i TVN Fabuła. Słowem: #zostań w domu i… pisz!

Co trzeba
przygotować?

W ramach naboru "#wczterechścianach" Uczestnicy przesyłają gotowy scenariusz lub plik multimedialny.

Prawidłowo sformatowany scenariusz:
- opisuje wydarzenia w czasie teraźniejszym;
- jest czytelnie podzielony na ewentualne sceny;
- zapisany jest czcionką Courier lub Courier New 12;
- odstęp między linijkami 1,0;
- prosimy, żeby został zapisany w pliku PDF.

Prosimy, by każdy przesłany plik był nazywany kolejno: tytułem utworu i nazwiskiem twórcy. Przesyłany scenariusz powinien zawierać stronę tytułową, na której będzie informacja o tytule projektu oraz autorze. Jeśli do zgłoszenia dołączasz także opis pomysłów na kolejne odcinki do nazwy pliku dopisz także hasło „opis odcinków”.